Postęp techniczny w konstrukcji i produkcji materiałów budowlanych doprowadził do wąskiej specjalizacji wśród producentów i firm montujących. Minęły już czasy gdy wszystkowiedzący murarz zaczynał od fundamentów i kończył na osadzaniu drzwi i okien.
W dzisiejszym procesie budowy poszczególne etapy lub elementy budynku realizują wyspecjalizowane firmy. Tylko one jeżeli są dobrze przygotowane mogą swoje zadanie wykonać w ściśle określonym terminie najlepiej jak to możliwe i przy możliwie niskich kontach.
PROTECTOR-SYSTEM od 1992 roku zajmuje się montażem rolet, bram garażowych i przemysłowych, a także systemów załadowczych - doki, uszczelnienia).
Rolety, a w szczególności bramy unoszone (segmentowe, rolowane) wytwarzane są na bardzo dużą skalę w wyspecjalizowanych grupach fabryk. Produkty te są dość dojrzałe technicznie i w wielu wypadkach bardzo skomplikowane. Ich niezawodne funkcjonowanie wymaga montażu wg ściśle określonych reżimów.
By sprostać tym zadaniom przeszliśmy szkolenia w Holandii i Niemczech uzupełniane na bieżąco spotkaniami z dostawcami - szczególnie napędów i automatyki. Doświadczenia zebrane przez 9 lat uzupełniane o wnioski użytkowników pozwoliły nam zebrać wiedzę bardzo przydatną przy planowaniu i projektowaniu bram dostosowanych do sprawnego przepływu towarów z zapewnieniem funkcji ochrony przed utratą ciepła czy dostępem osób niepowołanych.
Zakres działalności naszej firmy PROTECTOR-SYSTEM obejmuje 3 działy:

  • ROLETY
  • BRAMY PRZEMYSŁOWE I GARAŻOWE
  • SYSTEMY ZAŁADOWCZE I USZCZELNIENIA